FRANCIE

EIFFELOVA VĚŽ
Nejznámější památkou je zcela jistě Eiffelova věž. Vydáte-li se k této 320 metrů vysoké věži, pravděpodobně využijete dopravu městskou hromadnou dopravou, konkrétně metrem. Můžete vystoupit hned na několika stanicích metra. Nejblíže je to ze stanice Champ de Mars-Tour Eiffel (rychlodráha RER), nebo můžete vystoupit například na zastávce École Militaire.
paříž a eiffelova věž
Eiffelova věž má tři patra. Do druhého můžete vyjet výtahem nebo si udělat výšlap po schodech. Do třetího patra ve výšce 274 metrů se dá dostat jedině výtahem. V prvním a druhém patře si můžete zajít do restaurace a v zimě dokonce zabruslit na umělém ledu.

SACRÉ-COEUR
Toužíte-li po troše té pravé francouzské romantiky vydejte se večer posedět na schody před chrám Sacré-Coeur. Užijete si nejen noční výhled na Paříž, ale i mladé muzikanty, kteří se zde scházejí a hrají na kytary a užívají si nočního velkoměsta. Od Sacré-Coeur můžete vyrazit tajemnými uličkami třeba k Moulin Rouge
sacré coeur
LOUVRE
Milovníci umění, zaručeně musí navštívit slavné muzeum Louvre. Plocha muzea je neuvěřitelných 72 tisíc m2 a najdete zde přes 35 tisíc vystavovaných uměleckých děl. Muzeum se nachází v palácovém komplexu Palais du Louvre, což dříve bylo sídlo francouzských králů. Nejznámějším vystavovaným dílem je bezesporu Mona Lisa od Leonarda da Vinci.
skleněná pyramida
FRANCOUZSKÁ KUCHYNĚ
Ne nadarmo dali Francouzi vzniknout slavným michelinským hvězdám o jejichž získání usilují stovky restaurací po celém světe. Francouzská kuchyně je zkrátka považována za jednu z nejlepších ne-li úplně nejlepší na světě. Zkuste jíst jako Francouzi, kteří si jídlo vychutnávají, nikam nespěchají a užívají si ho. Pokud půjdete do francouzská restaurace určitě byste neměli minout francouzské sýry, víno, ryby, ale i zeleninu na různé způsoby a spoustu dalšího. Známá je i francouzská bageta. Těsto této bagety je dokonce definováno zákonem. Je dlouhá až 65 cm a musí mít křupavou kůrku. Francouzi si na ní pochutnávají většinou se sýrem, paštikou, máslem a džemem. Vynikající je k snídani.