Aby to všechno klapalo

Každý, kdo se letos v létě chystá někam na spontánní a dobrodružnou dovolenou, by měl vědět, že to není jen tak. Přípravy a celková organizace cesty není nic, co by se mělo podceňovat. Vyžaduje si to pečlivou přípravu, se kterou je vhodné začít co nejdříve před termínem odjezdu. Sepište si na nějaké dosti viditelné místo seznam všech povinností, které je nutno vykonat před tím, než zvednete kotvy a dáte sbohem své domovině a ahoj novým zážitkům.
cestující na letišti
Rozhodně nepodceňujte kontrolu všech osobních dokladů, které jsou nutné k cestování do zahraničí a bedlivě si prostudujte požadavky cizí země pro její návštěvu. Nikdy nevíte, co vás čeká na hranicích a je důležité být připraven opravdu na vše a mít po ruce všechny důležité doklady k cestování. Když už o tom mluvíme, tak dalším velmi důležitým bodem je rozhodně zavazadlo, které vám bude dělat na vašich cestách společnost. Vyberte si dostatečně velké zavazadlo, do kterého se vám podaří nacpat veškeré oblečení a ostatní věci, které si plánujete s sebou odvést na dovolenou. Pamatujte však, že na letištích platí různá váhová pravidla na palubní zavazadlo a především nepodceňujte dovolené míry pro příruční zavazadlo a pro zavazadlo osobní. Všechny tyto informace si bezproblémově najdete na stránkách letecké společnosti, se kterou jste se rozhodli cestovat.
pero a poznámkový blok
Nebojte se, není to nic hrozného, ale vezměte si k sobě pro jistotu někoho, kdo plynně hovoří anglicky, neboť většina společností má popisy k letům psané právě v tomto jazyce a internetový překlad rozhodně není něco, na co se dá bezpochyby spolehnout. Kromě těchto pár zásad si nezapomínejte i samotnou přípravu užívat. Má to být čas vašeho odpočinku a úniku z každodenních strastí a povinností, tak to mějte na paměti a načerpejte pořádně síly do dalších pracovních dnů, neboť si můžete být jistí, že to budete potřebovat.