Není nad bezpečnou jízdu

Pokud člověk jede někam autem za tmy nebo jinak způsobené špatné viditelnosti, potřebuje si na cestu posvítit. Je to logické – jak všichni dobře víme, je nejednou „o ústa“ potmě byť i jenom chodit pěšky, natož jet motorovým vozidlem, které je ještě daleko rychlejší a nedává tak příliš času na to, aby člověk za volantem stihl zareagovat na to, co se děje před ním.
Aby byla taková jízda autem za zhoršené viditelnosti bezpečná, musí mít takové vozidlo zákonitě reflektory. A v nich něco, co svítí natolik vydatně, aby bylo dobře vidět. Přesněji aby řidič viděl a také byl vidět.
Takové světlo reflektorů tak musí osvětlovat cestu, zároveň však nemá oslňovat protijedoucí řidiče. Protože stejně jako nedostatek světla i jeho přemíra nebývá ku prospěchu.
noční provoz

Ideálním zdrojem světla, který to právě zmíněné dokonale splňuje, jsou značkové výrobky společností Philips a Osram. Třeba halogenové žárovkyz produktové řady Night Breaker, vzniklé roku 2007.
Tento typ svítidel si vede na trhu více než dobře a výrobce navíc přichází se stále novými inovacemi, jež je činí pořád dokonalejšími a dokonalejšími. Jde tu o výrobek s o 110 procent vyšším výkonem, než jaký nabízí konkurence, jím vytvářený světelný kužel je až o čtyřicet metrů delší a tudíž lépe osvětluje i prostor kolem pravé krajnice, kde by mohla nejvíce hrozit kolize s chodci či cyklisty. A díky délce světelného kužele má řidič i daleko více času na to, aby zareagoval na případnou překážku před sebou na vozovce.
červená na semaforech

Další z výhod tohoto typu zdroje je chladnější tón bílého světla s bělostí o dvacet procent vyšší, než je u normálních žárovek běžné, řidiči tak nejsou tímto světlem unaveni, lépe se soustředí na jízdu.
Osram se pak mimo zmíněné produkty věnuje i výbojkovým světlometům s xenonovými výbojkami, a i tyto výbojky označované Xenarc Night Breaker Unlimited jsou tím nejlepším, dosahujícím ve srovnání s běžnými výbojkami o více než pětašedesát procent vyšší svítivosti a dosahu světelného paprsku do vzdálenosti 260 metrů.
A tak se každý z řidičů může svobodně rozhodnout, zda vsadí na nějaké levnější produkty pochybného původu a neméně pochybné kvality, nebo zda si dopřeje značkovou kvalitu. Ten, kdo nemá temno v hlavě, ale jen na cestě, se rozhodně rozhodne pro to posledně zmíněné.