Ty nejlepší dárky pro naše nejbližší: Víme, co jim udělá radost.

Nejlepší okamžiky

Možná jsme si v této době uvědomili, jak důležitý je společný čas. Bohužel pro většinu z nás až v okamžiku, když nám někdo zakázal se stýkat. Možná jste i vy jezdili dřív na návštěvy za rodinou spíše z povinnosti nebo slušnosti než z vlastního přesvědčení. Každopádně pokud jsou vaši rodiče v důchodu, žijí úplně jiným životem než vy. Nemusí chodit každý den do práce, konec konců se do ní nachodili až dost. Mají více volného času a očekávají, že je budete navštěvovat častěji než v době, kdy ještě pracovali. babička_s_dědou

Věřte, že pokud si na ně s vaší rodinou uděláte jednou týdně chvilku, budou šťastní. A pokud mohou, určitě i rádi pohlídají vaše děti. Jejich život dostane nový smysl. Cesta do důchodu je těžká obzvláště pro ty, kteří pro svou práci žili. Najednou mají pocit, že je nikdo nepotřebuje. Dopřejte jim pocit, že je potřebujete. Tím jim uděláte větší radost než jakýmkoliv dárkem.

Co ty děti

Vymýšlet dárky pro děti není složité, dokud jsou malé. Čím starší jsou, tím hůře. Ovšem platí podobně jako u rodičů a prarodičů, že pokud s nimi budete trávit čas, znamená to pro ně hodně moc. Nemusíte nutně každý den podnikat výlety do zoologických zahrad, heren nebo aquacenter. Bohatě postačí, když vyrazíte společně na procházku lesem nebo na dětské hřiště, kde si budou moci pohrát.

zážitek_pro_děti

Společně můžete sbírat bylinky a vyrábět z nich léčivé sirupy či šťávy. V létě potom můžete sklízet ovoce buď na vlastní zahradě, nebo při samosběrech a udělat si domácí marmeládu. Nejen že naučíte děti, co vše se dá vytěžit z přírody, ale společně si užijete čas a proberete možná i důležitá témata.

Naše drahé polovičky

Myslíte si, že chtějí být i muži cool? To se určitě nemýlíte. Pořídit jim čas od času nějaké oblečení můžete, ale mnohem víc pro ně bude znamenat, když vyrazíte společně ven. Kdy jste naposled byli s partnerem na rande? Už to nějaký pátek bude, že? Poproste o hlídání dětí babičku s dědou a užijte si romantický večer se vším všudy. Neprobírejte běžné starosti, mluvte o věcech, které vás baví, zajímají. Uvidíte, jakou bude mít váš muž radost.