Stop plastům

Je to opravdu smutný pohled na znečištěné oceány a zvířata, která umírají v důsledku otravy jen kvůli lidské blbosti. Nesmíme si zapomínat naší přírody vážit, protože je to naše společné dědictví a mělo by být v zájmu každého z nás, se o ni postarat a udržet ji v čistotě pro další generace. V dnešní době se tak trochu zdá, že se ledy pomalu začínají prolamovat. Ale i tak existuje opravdu mnoho lidí, které nedbá ani na to nejmenší a klidně vyhazují plastové svorky do volné přírody. Otřesné jsou pak fotografie živočichů, kteří se chytili do nějakých plastových odpadků a byly tak odsouzeni k smrti.
oranžová taška

Velkou novinkou je to, že velké obchodní řetězce podepsali smlouvu s organizacemi za ochranou životního prostředí o tom, že do dvou let nahradí všechny igelitové tašky za papírové anebo z recyklovatelného materiálu. Příkladem můžete jít i Vy! V dnešní době je opravdu velkým módním trendem nošení plátěných a látkových tašek. Jsou velké a opravdu hodně praktické. Vejde se Vám do nich mnohem více než do kabelky, a navíc vypadají opravdu stylově. Vyrábí se s nejrůznějšími potisky, které mohou podtrhnout Váš každodenní outfit. Navíc jsou velmi skladné, takže pokud se přeci jen nechcete vzdát své kabelky, tak ji můžete mít vždy po ruce a při návštěvě jakéhokoliv supermarketu ji jednoduše vytáhnete. Velkou novinku jsou tak zvané frusacky. Jak už název napovídá, jedná se o speciální tašky na ovoce.
papírové tašky

Obchodníci se totiž ještě nedostali tak daleko a při nákupu ovoce a zeleniny Vás nutí si je dát nejdříve do igelitové tašky, a pak až zvážit. Pokud ale budete používat tyto recyklovatelné sáčky, nemohou Vám nic říct.  Možností je opravdu hodně, jak pomáhat naší přírodě. Důležité je jen neusnou na vavřínech a říkat si, že o to se postarají ostatní. Stačí když si každý z nás sáhne trochu do svědomí a změní jednu malou věc, která přinese opravdu mnoho užitku.