Zastřešení na zahradu nepodceňujte


Chcete-li mít na zahradě alespoň základní posezení, neměli byste zapomínat ani na střechu. Může se to zdát jako zbytečnost, ale první déšť vás vyvede z omylu.

Zastřešení na zahradu nepodceňujte

Vybudovat si na zahradě můžete takřka cokoliv. Od bazénu až po dětské hřiště. Není však nutné mít žádné velké plány. Většině lidí bohatě postačí udělat si na zeleném plácku alespoň základní venkovní posezení. Nemusí se jednat o nic honosného ani příliš drahého. Konec konců, speciální zahradní nábytek není vlastně ani potřeba. stačí si pořídit pár plastových židlí i se stolkem a máte to. Pokud však chcete přeci jen něco, co není pouze praktické, ale také to dobře vypadá, měli byste sáhnout po ratanovém nábytku.

Pergola v Asii

Ratan je dřevina, která vydrží opravdu hodně a do venkovního prostředí se skvěle hodí. Navíc dobře vypadá, ale na druhou stranu nábytek z něj není úplně nejlevnější. V případě enormního zájmu ale můžete prohledat nejbližší vetešnictví, případně se mrknout na internetové bazary. Jistě tam najdete nábytek, který bude jakž takž odpovídat vašim představám a zároveň bude cenově dostupný. Jakmile budete mít nábytek vyřešený, zbývá vám už jen zastřešení.

Lepší než slunečník

Zastřešení můžete vyřešit i obyčejnou nepromokavou plachtou a čtyřmi tyčemi. Není to nic extra, ale před sluncem a dešťovými kapkami to chrání. Nechcete-li však polovičaté řešení a rádi byste něco opravdu kvalitního, mrkněte se na nabídky levných pergol. Je to verze zastřešení, která vypadá docela k světu, je zcela funkční a zároveň vás nebude moc stát. když k tomu připočtete fakt, že se jedná o prefabrikát, který je postavený raz dva, asi už není o čem přemýšlet. Toto je výhodná koupě a rozhodně se vyplatí v konečném důsledku více než slunečník.

Roh pergoly

Pergoly se běžně dodávají v moha variantách dle velikosti, designu a samozřejmě materiálu. V případě, že máte raději přírodní suroviny, vyberte si model ze dřeva. Dřevo samo o sobě je velice kvalitní materiál a jako bonus se do zahrady skvěle hodí. Na druhou stranu tak odolné, jako třeba hliník přeci jen není. Hliník je zcela bezúdržbový a vydrží fungovat bez ztráty kytičky dlouhá desetiletí.