Proč zvolit právě nebankovní společnost?

Nebankovní společnosti si dlouhé roky držely pověst coby nevýhodných a mnohdy předražených úvěrových produktů. Jak je tomu ale ve skutečnosti? Skutečně jsou tak nevýhodné nebo se jedná jen o zažité přesvědčení?

Rychlost vyřízení

Řada bankovních společností přistupuje ke každému žadatel individuálně. To sice může být velmi pohodlné, ovšem jen za předpokladu, že nepotřebujete mít finance k dispozici co možná nejdříve. Mnoho lidí se proto rozhodne pro nebankovní sektor ve chvíli, kdy je v tíživé finanční situaci. Nebankovní půjčka je tak ideální ve chvíli, kdy potřebujete financovat nečekané výdaje nebo překlenout dobu do další výplaty.

měsíční výdaje

Nebankovní půjčku je také možné velmi snadno vyřídit v pohodlí domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je přístup k internetu a oskenované dokumenty. Většina těchto společností totiž pracuje s automatickým schvalovacím procesem, který je velmi intuitivní.

Benevolentnější podmínky

Také vám připadá, že je zapotřebí splnit až příliš mnoho podmínek, aby bylo možné úvěr vůbec získat. Ano, máte pravdu. Žadatel musí mít dostatečný příjem, nemít příliš mnoho dalších závazků, mít dobrou platební minulost atd. jenže právě na těchto bodech řada žadatelů pohoří a nakonec odchází z banky s nepořízenou.

dřevěná maketa

Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu daleko chápavější a k takovým žadatelům přistupují s otevřenou náručí. Je možné zažádat o rychlý spotřebitelský úvěr, který pokryje nečekané výdaje či překlene dobu do další výplaty. Některé nebankovní subjekty navíc nabízí i americkou hypotéku, kde je možné dosáhnout na daleko větší výši úvěru. V případě americké hypotéky však stejně jako v bankách je zapotřebí ručit nemovitostí. V případě neschopnosti splácet, tak může zastavěná nemovitost kdykoliv propadnout společnosti. Pokud je to tedy možné, vždy k větším úvěrům sjednávejte i pojištění pro případ úpadku.