Podložka na cvičení se hodí i k jiným příležitostem

Pilates a Jóga, některá protahovací a posilovací cvičení a meditace jsou nejčastější důvody, proč potřebujeme mít pod sebou na zemi měkkou, pevnou, pružnou a neklouzavou hmotu, s níž bude pohyb i relaxace příjemným prožitkem. Slouží k tomu různé typy podložek, svinovací a skládací, odlišné tvarově i rozměrově, materiálem a tloušťkou. Podložky se prodávají samostatně nebo s ochranným vakem, jsou univerzální pro muže i ženy, ale mohou dobře posloužit i dětem na hraní. Většina z nich je určena do interiéru a některé využijete i na trávníku či u zahradního bazénu, a to nejen na cvičení.

cvičení na podložce

Nejen na cvičení

Skládání puzzle – puzzle je specifický způsob hry, kdy potřebujete kolem sebe mnoho volného prostoru, a toho lze docílit především na podlaze. Stůl je příliš malý, venku na balkoně nebo na trávníku zas fouká vítr, takže připadá v úvahu koberec, dlažba či plovoucí podlaha. Máte-li možnost se pohodlně rozvalit po něčem měkkém a teplém, posadit se nebo si lehnout, stěží najdete něco lepšího, než je karimatka nebo podložka na cvičení Cvicdom.cz. Speciální podložky bývají navíc přizpůsobené jako protiskluzové, některé dobře sají pot a jsou antistatické a nealergické.

cvičící žena

Pracovní podložka – potřebujete vyčistit odpad u kuchyňského dřezu či koupelnového umyvadla, anebo opravit elektrickou zásuvku umístěnou nízko nad zemí? Pak se vám podložka na cvičení může hodit, i když zrovna na ní nebudete provozovat Pránájámy nebo Ásany. Polštářek nebo sedák je příliš malý, a když rychle měníte polohu, spíše překáží, než aby pomáhal. Plocha podložky je naopak dostatečně velká, aby poskytla potřebné pohodlí.

Dětský domeček – děti milují různé schovávačky a rády si je budují samy, kdy musí značně improvizovat. Nabídněte jim několik podložek na cvičení a karimatek, s nimiž si vytvoří stěny domečku a strop, například z kuchyňských židlí a konferenčního stolku. Výhodou je možnost podložku zahnout podle potřeby, takže se s ní dá vytvořit i oblá stavba.