Nepodceňujte výběr filtračního média


Abyste se mohli koupat v krásně čisté vodě, je důležité mít k dispozici kvalitní filtraci. Ta je zpravidla vyplněna různými médii, nejčastěji pak pískem nebo modernějším zeolitem. O co vlastně jde? Proč se do filtrace vůbec tato média vkládají? Jde především o to, že jak písek, tak zeolit, jsou tvořeny částicemi s ostrými hranami, které dokážou zachytit i velmi malé nečistoty. Díky tomu se tyto nečistoty nebudou nadále pohybovat ve vodě, ale budou zachyceny právě zde. Pokud byste se ptali na rozdíl mezi pískem a právě zeolitem, pak je nutné tyto dva materiály znát. Zatímco ten první zmíněný není nutné až tak představovat, v případě toho druhého je tomu již naopak. Přece jenom Zeolit není až tak známým materiálem, aby jej znal naprosto každý. O co tedy v podstatě jde?

chatička

Přírodní materiál, který umí opravdová kouzla

Když jde o čištění vody, pak můžete tomuto materiálu skutečně důvěřovat. Jde o přírodní materiál, který má jednu speciální funkci, a to dokáže měnit určité typy iontů. Jde tedy o takový prémiový materiál, který je o třídu zajímavější, než je tomu v případě samotného písku. Tak či tak, filtrační písek a zeolit pro bazénovou filtraci je nutné vybírat na specializovaném místě, abyste měli jistotu, že nakupujete skutečnou kvalitu.

velký bazén

Proč používat kvalitní přípravky pro čištění?

  • Prodloužíte životnost, po kterou je možné čistit vodu efektivním způsobem
  • Není třeba neustále měnit samotné médium, které bude k čištění sloužit
  • Čištění bude mnohem kvalitnější než v případě méně kvalitnějších prvků

Když se na to podíváte z dlouhodobého hlediska, bude vám jasné, že kvalitnější produkty s sebou nesou větší investici, ale za to získáte mnohem kvalitnější čištění a všechno okolo, co se s tím spojuje. Čistota vody jde ruku v ruce s tím, kolik péče tomu dáte, a proto nezanedbávejte již tak základní věc, jako je právě tato.