Místo utahování ventilu od radiátoru zatáhněte venkovní rolety

Za vytápění dnes mnoho lidí platí až neskutečně vysoké sumy, a tak není divu, že se stále více lidí zajímá o to, jak by mohli množství peněz vydané za energie snížit, ideálně co nejvíce. Tou nejsnazší cestou je samozřejmě ušetřit na samotném vytápění tak, že utáhneme kohouty od ústředního vytápění a budeme topit méně. Ovšem to zrovna není cesta, kterou by lidé preferovali, neboť každý by si rád zachoval svůj tepelný komfort v bytě na místo toho, aby mrznul. Mnohem lepší volbou je hledat cesty, jak je možné svůj byt co nejlépe odizolovat a snížit zbytečné úniky tepla, což nás nebude nijak omezovat co se tepelného komfortu týče, a ještě přitom můžeme ušetřit.

rolety venkovní

Tím nejznámějším, a přitom nejefektivnějším řešením je zateplení fasády domu a výměna oken. Tak můžeme náklady na vytápění výrazně snížit. Ovšem ne vždy je možné obě dvě opatření realizovat zároveň a jsou i případy, kdy to není možné vůbec. Taková opatření může komplikovat památková ochrana domu, společné družstevní vlastnictví anebo je rozhodujícím faktorem prostě jen nedostatek finančních prostředků.

venkovní žaluzie

Pak samozřejmě existují ještě i další, co do rozsahu menší opatření, která nám mohou pomoci ušetřit náklady. Mezi ně patří odizolování oken tím, že se před ně namontují venkovní rolety. Venkovních rolet existuje hned několik typů, stejně tak jako způsobů jejich připevnění na fasádu anebo do okenního prostoru. Nicméně taková venkovní roleta má ještě více výhod, než je jen samotná tepelná izolace, a to nejen proti únikům tepla v zimě, ale rovněž proti přehřívání bytu v létě. K dalším výhodám patří snížení hlučnosti z okolí domu, ochrana soukromí a zvýšení bezpečí ochranou oken proti vloupání. Což jsou všechno pozitiva, která stojí za zvážení.