Jak si uspořádat svůj počítač

Mít nepořádek v počítači je to samé, jako mít nepořádek v životě. Neznáte složky, nevyznáte se ve svých aplikacích a programech. Toho se však můžete zbavit. Nejen, že se vám uleví ze všeho toho hledání jednoho obrázku v deseti složkách, ale váš pocit organizace života bude o něco lepší. Navíc si ušetříte hodiny práce, koho by bavilo neustále něco hledat?

okno za monitorem

            Využívejte základní složky počítače. Obrázky, dokumenty, ale i videa a podobně. Do nich ukládejte další složky. Můžete je pojmenovávat podle příležitostí, dnů, využívejte data a činnosti. Práci oddělte od zábavy a od školy. A takto si pojmenovávejte i své složky. Nepoužívejte nesmyslná uskupení slov, beztak v nich nakonec bude jen zmatek.

            Vytřiďte si ve složkách dokumenty a obrázky, které nepotřebujete, přesouvejte je k sobě, pokud spolu souvisí. Rozhodujte se dle toho, zda-li danou věc později využijete nebo ne, pokud ne, je zbytečné, aby vám zabírala místo v úložišti.

            Využívejte poznámky, které jsou skvělým způsobem pro třídění. Mnoho lidí si neuvědomuje, jak vám mohou pomoci. Občas je třeba si něco zapsat a nepotřebujete vyvářet nový dokument. Papír ale lehce ztratíte, a pokud máte možnost si vše zapsat do naprosto jednoduchých bezproblémových poznámek na počítači, proč si přitěžovat práci?

            Aplikace neskladujte v úložišti, pokud je nepoužíváte. Různé aktualizace a data by vám zabíraly akorát místo. Proto nezapomeňte odinstalovat celý program i s daty. A rozhodně si pro ně vytvořte složku a netahejte je na plochu. Počítač se poté bude zasekávat. Odkládejte si na ni pouze zástupce aplikací pro rychlý přístup. Nejen, že plná plocha vypadá nevzhledně, ale čím méně ji budete zatěžovat, tím lépe počítač bude fungovat.
brýle na diáři

            Nakonec nezapomínejte na pravidelné aktualizace, kontrolu s kvalitní antivirovým programem a takový menší úklid. Vždy si procházejte složku se staženými dokumenty a fotkami, jelikož zde se ukládá nejvíce nadbytku.