Závity všeho druhu

Nesporné výhody

Tento prvek můžete vidět na spoustě výrobcích a nejčastěji v podobě šroubového spojení. Je to z toho důvodu, že má dobrou únosnost a kdykoliv budeme chtít, tak jej můžeme rozebrat, což je třeba vhodné pro servis a podobně. Zároveň takový spoj nezabírá moc místa a na montáž je opravdu snadná. Abychom docílí toho, že se spoj nepovolí sám od sebe, tak je zapotřebí samosvorné spojení a dotažení na určitý moment.

šroub s maticí

Závitů máme několik druhů, přičemž ten nejpoužívanější je metrický. Odlišnost mezi jednotlivými typy je nejčastěji ve stoupání, přičemž každé má nějaké využití. Záleží už na Vás, k čemu daný závit potřebujete. Výhoda u šroubový u spojení je také v tom, že použitím více šroubů a matic se nezvyšuje výrazně cena celku, protože u těch s běžnou pevností se bavíme o celkem nízkých cenách. Rozměrů a stoupání je na výběr mnoho, aby byla pokryta poptávka k různým účelům využití závitů.

Výroba bez obtíží

U závitu je důležitá přesnost, protože když bude například k jedné straně, tak nám moc dobře chodit nebude. Když chceme mít výrobu jenom v řádu kusů či doma v dílně, tak nám klidně může postačit říční řezání. Potřebujeme k tomu závitové očko či závitník, olej a vratidlo. U vnitřního nejprve musíme vyvrtat díru o určitém průměru, která je menší než samotný závit, abychom jej do něj mohli vyvrtat.

šroubové spojení

Ve firmách, kde je za směnu udělat mnoho kusů je tato výroba nevhodná, protože zabírá hodně času a je náročná. Z toho důvodu nastupuji na scénu stroje, které zajistí mnohem vyšší produktivitu. Strojní závitníky jsou k tomuto účelu uzpůsobeny, a proto mají vysokou odolnost, a to i tepelnou. Při výrobě se často používá chlazení, abychom zajistili ještě větší rychlost výroby a menší opotřebení nástroje. Jejich životnost je slušná, a proto se nesmíme bát, protože závitníky Narex https://www.i-nastroje.cz/nastroje-na-zavity nám vydrží opravdu dlouho.