Za historií Saska


Kousek za našimi hranicemi najdete spoustu zajímavých kulturních a historických cílů, za kterými stojí za to vyrazit. Tady alespoň několik z nich pro inspiraci.
moritzburg hrad.jpg
·         Moritzburg
Důvěrně známý zámek uprostřed jezera, ve kterém se natáčela naše Popelka ve spolupráci s německými tvůrci. Stojí kousek od Drážďan a má osobité kouzlo a i jeho okolí je velice krásné. Můžete mu věnovat klidně celodenní výlet a po jeho okolí se projet stylově v kočáře. Přilehlé parky a bažantnice jsou ideální i pro pěší procházku nebo cyklo projížďku. Cestou narazíte na různé hospůdky a restaurace, kde se můžete osvěžit a dojdete k nejmenšímu saskému zámečku a majáku u jezera, které stojí nedaleko.
·         Pillnitz
Zámek, který leží na okraji Drážďan a je vyhledávaným cílem hlavně pro krásný park a zahrady, které ho obklopují. Musíte do nich sice zaplatit symbolický vstup, ale budete odměněni hlavně v letních měsících nepřebernou škálou květin, dřevin a keřů a můžete navštívit i palmový skleník a posedět v klidu u fontán a vodotrysků. Pod zámkem vedou schody přímo k Labi a místním přívozem se dostanete na druhou stranu řeky, kde vás čeká příjemné občerstvení v místní hospůdce a restauraci.
·         Königstein
Krásná, majestátní pevnost, tyčící se nad ohybem Labe, je zaslouženě cílem mnoha výletníků. Ať už si k ní vyšlápnete pěšky nebo se svezete vláčkem, z jejích hradeb se vám naskytne naprosto nepřekonatelný výhled po okolí, pokud budete mít tedy trochu štěstí na počasí. I vnitřní stavby pevnosti stojí za prohlídku, vše je zachováno a opraveno a najdete zde i dostatek občerstvujících stanic a místní pekárnu. Strávíte zde bez problémů celý den a bude na co se dívat.
saské švýcarsko.jpg
·         Wackerbarth
Zámeček, stojící uprostřed vinic nad Radebeulem, stojí za vidění právě hlavně kvůli vínu. Můžete si ho projít s audioprůvodcem a pokochat se krásnými výhledy na řeku a město pod sebou a zároveň ochutnat místní vína speciality ve zdejší restauraci.