Soukromý zájezd s mikrobusem z půjčovny


Udržujete dobré přátelské vztahy mezi vašimi blízkými, například v rámci třech rodin anebo v partě bezdětných a svobodných kamarádů, a pořádáte společné výlety a dovolenkové pobyty na horách nebo na vodáckých výpravách? Pak byste mohli změnit program volných dnů a vyrazit třeba na hvězdicový zájezd. Ovšem ne ledajaký, co si zaplatíte u cestovní kanceláře, kde musíte ctít jejich program a respektovat pokyny tamního průvodce, vytvoříte si program vlastní, s pronajatým vozem z půjčovny mikrobusů.

mikrobus z půjčovny

Mikrobus je vůz typu dodávky pro devět osob včetně řidiče, můžete se při jízdě v řízení střídat a realizovat tak své plány mnohem efektivněji a lépe, než s cestovkou. Hvězdicový zájezd autokarem s cestovní kanceláří také s vámi absolvuje asi třicet dalších cizích lidí, ale ne vždy je to přínosem. Můžete se tam sice s někým seznámit, jako tomu bylo ve filmu „Účastníci zájezdu“, ovšem nemáte-li zájem do své party přijímat někoho cizího, je pro vás mikrobus mnohem lepší řešení. (A že byste natrefili na atraktivní průvodkyni „Pamelu“ a svérázné řidiče „Karla a Karla“, je celkem málo pravděpodobné.)

cestování s mikrobusem

S mikrobusem pak máte velmi široké pole působnosti a hlavně žádné starosti – vůz je po technické stránce naprosto v pořádku, nestaráte se o žádné platby STK či povinné ručení, jedinou vaší starostí bude tankovat palivo a zajistit vhodný program. Možná se to zdá fajn, ale zajištění programu zájezdu, abyste byli všichni spokojení, zas tak jednoduché nebude – musíte se dohodnout a nejlépe připravit program již v předstihu na informační schůzce.

Informační schůzka

Z vlastní zkušenosti vám můžeme doporučit provést schůzku alespoň čtrnáct dnů před uskutečněním zájezdu, a to nejlépe u vás doma (u hlavního organizátora), nejlépe v obýváku na koberci. Odsunete sedačku a konferenční stolek a doprostřed místnosti umístíte na koberec velkou papírovou mapu a notebook a budete plánovat. Každý se tak může vyjádřit k jednotlivým denním http://eshop.ajur.cz/ trasám, a papírové mapy jsou v tomto směru strategickou pomůckou, podobně, jako se například v druhé světové válce plánovaly vojenské operace v generálních štábech. A klidně tu můžete využít i špendlíkové praporky.