Pověřte tím nejhorším úklidovou firmu


Úklid po malířích a bytové rekonstrukci

Máte vymalováno, vyměněnou elektroinstalaci, novou koupelnu a kuchyň, ale všude je takový nepořádek, i když se řemeslníci snažili po sobě uklidit to nejhorší? Pak je čas pozvat domů úklidovou firmu. Ta si poradí se vším – s prachem, mastnotou, zbytky stavebního materiálu a sutin atd. Toto bývají náročné akce, ale úklidové firmy na to mají techniku a také zaměstnance se zkušenostmi, kteří úklid provádí precizně a hlavně jej neprovádí poprvé.

čištění koberců

Mytí oken

Na mytí oken zpravidla nic není, kde kdo to zvládne svépomocí, jenže pokud máte nějaký zdravotní handicap, anebo je oken příliš mnoho, pak úklidová firma může přijít vhod. Dalším výrazným důvodem, proč se lidé obávají mýt okna, zejména ve vyšších patrech, je pád z otevřeného okna. Při této činnosti totiž musíte být maximálně bdělí a ostražití, přece jen nejste ničím zajištěni, a někdy stačí jen drobná nepozornost, a jste po smrti. Například se svezou štafle a setrvačností ztratíte rovnováhu. Anebo uklouznete na židli, zejména pokud pracujete jen v ponožkách nebo kluzkých podrážkách (proto se vyplácí umývat okna zcela naboso). Některým lidem vadí při mytí oken závratě, čemuž se nelze divit, při pohledu dolů z jedenáctého patra.

úklid domácnosti

Koberce

Ti z vás, co pamatují socialismus, si možná vybaví, že existoval přípravek na koberce a čalounění s názvem Tep. Tehdy se „tepovalo kde co“ a lidé si podomácku čistili koberce poměrně běžně. Tep se dokonce objevil i ve filmové komedii s Jiřím Sovákem „Ďábel ví hodně“, když bylo nutné rychle odstranit skvrnu od kávy. Jenže od té doby uplynula řádka let a dnes se ruční čištění koberců na velké ploše provádí zpravidla speciálním strojem. Jde totiž o to, že kartáčem sice koberec vydrhnete, ale nečistotu je nutné odtud ihned odsát výkonným průmyslovým vysavačem, což většina běžných vysavačů nedokáže.