Máme rádi jasmínový čaj


Když vysadíte na zahradu jasmínový keř a přijde období jeho květu, rozhodně jej nepřehlédnete. Již zdáli vás upoutá svými drobnými bílými kvítky, které tak úžasně voní, že byste si možná přáli tu opojnou vůni mít doma pod peřinou. Anebo v aroma lampě. Anebo v podobě čajového odvaru na stole v kuchyni. Proč ne, éterické jasmínové oleje jsou k mání do aroma lamp poměrně běžně a jasmínový čaj také zakoupíte bez problémů. Jasmín je dobře dostupný a levný zdroj a můžeme o něm prohlásit, že je to „technicky řečeno“ skvělý poměr cena / výkon. Čím vás jasmín obdaruje?

jasmínový keř

Vůně – k nejopojnějším vůním květů patří růže, azalky, frézie a jasmín. Budete-li mít tyto rostliny někde poblíž a přijde na vás deprese, chmury, úzkosti, mizerná nálada a celkový útlum a únava, běžte si přičichnout ke květům a nadechujte se zhluboka. Lidský (i zvířecí) čich je smysl dosud neprobádaný a vědci o něm neví téměř nic, jen kusé útržky, a teprve na své objevení čeká, každopádně nemusíte čekat na vědecké týmy, až přijdou s nějakou logickou analýzou a užívejte těchto předností, dokud můžete.

jasmínový čaj

Chuť jasmínový čaj je velice jemný a vhodný i pro děti. Můžete jej pít jen tak, pro radost, ale zároveň jej lze nabídnout pro slavnostní příležitosti. Mnohdy je to lepší volba, než káva s kofeinem či kofein obsahující černý a zelený čaj. V jasmínu nenajdete žádné alkaloidy, které by byly pro někoho nebezpečné či nevhodné, a tak není od věci říci vaší návštěvě, že jasmín má léčivé účinky na tělo i duši, a že jim podáváte to nejlepší, co se ve vaší kuchyni momentálně nachází z hlediska přípravy teplých nápojů.

Dostupnost – jasmínové čaje nejsou nic exotického a nedostupného, i když se může zdát, že jasmín má s exotikou mnoho společného. Můžete jej mít doma v zásobě anebo nemusíte, zakoupíte jej po celý rok ve specializovaných obchodech s čaji a kávou, které dbají v první řadě na nabídku vysoce jakostních výrobků.