JAK ušetřit peníze v zahraničí

Do zahraničí se cestuje velice často. Pokud nepočítáme služební cesty, většinou se v zahraničí tráví dovolená. Pokud patříte do té střední nebo nižší třídy a nechcete si peníze půjčovat, tak se šetří každá koruna.
Od zkušených „cestovatelů“ víme, že je mnohem výhodnější platit kartou a příslušnou měnu si vybírat z bankomatů. Už jen proto, že změna valut v zahraniční bance nebo i ve směnárně se může prodražit o 3 až 5% .
A nějakou drobnější hotovost budete určitě potřebovat.
master karty

Co je v první řadě důležité:
                   v  Zkontrolujte si na kartách dobu platnosti.
                   v  Pojistěte se pro případ ztráty a krádeže (platební karty, dokladů, finanční hotovost). Využijte výhodné pojištění od své banky v tak zvaných“ balíčků“.
                   v  Nezapomeňte si uložit telefonní čísla na blokaci platebních karet ze zahraničí, vaší banky a policie v příslušném státu.
                   v  Každou kartu si držte zvlášť. Při výběru z bankomatu buďte velmi opatrní. Předem si zkontrolujte samotný bankomat. Nejlepší jsou bankomaty uvnitř banky nebo v těsné blízkosti banky.
                   v  V případě, že Vám bankomat Vaší bankomatovou kartu nevydá, neodcházejte od bankomatu, ale kontaktujte okamžitě telefonicky banku nebo policii.
 
Co je pro vás výhodné:  
                   v  Vzít si sebou alespoň 2 elektronické mezinárodní platební karty (kreditní i debetní). Výhodné jsou mezinárodní karty společností MasterCard  aVisa. Embosovanou kartou můžete platit tam, kde nemají elektr. platební terminál.
                   v  Pokud budete vybírat z bankomatů hotovost, snažte se najít bankomat vaši mateřské banky – to si můžete předem zjistit doma u své banky. Jinak musíte počítat s vyšším poplatkem.
V zemích EÚ jsou poplatky stejné, mimo EÚ jsou vyšší.
·         Když si nastavíte na kartě denní limit výběru, nebude vás to nutit zbytečně utrácet.
·         Nejvíce ušetříte, pokudnebudetevybírat kreditní kartou hotovost vůbec.
·         Hotovost z bankomatu vybírejte pouze debetní kartou.
zadávání pinu 
   
Peníze, které jste ušetřili na dovolenou v zahraničí můžete efektivně využít, pokud se budete těmito radami řídit.                

3.2/5 - (6 votes)